Státní veterinární správa nařídila mimořádná opatření kvůli
výskytu nebezpečné nákazy drůbeže v našem regionu. Všichni chovatelé
drůbeže, tedy slepic, kachen, hus, krůt, holubů a dalších venku chovaných
ptáků, mají povinnost nahlásit počty chovaných zvířat. Tato povinnost se
týká i malochovů, tedy i několika kusů. Žádáme chovatele, aby
neprodleně poskytli obci potřebné údaje pro soupis chovů. Termín
odevzdání vyplněných formulářů je do 1. června.Formuláře jsou
k dispozici v místních obchodech a v kanceláří OÚ. Bližší informace
naleznete na webových stránkách obce a na úřední desce.
Číst více