Prosím čekejte...

Hlášení rozhlasu

Odebírat hlášení

Informace červenec I

19. 7. 2020 18:29

Dobrý den,

zasílám aktualizaci k dění v obci v půlce července.

 1. Děkujeme, že pytle na komunální odpad (označené logem svozové společnosti) odkládáte do označeného klecového stanoviště u hasičské zbrojnice. Poslední páteční vývoz se obešel bez roztrhaných pytlů a bez odpadků poházených po trase svozové trasy.
 2. Odvoz nádob na sklo je objednán. Děkujeme za trpělivost. Pokud vidíte nádobu plnou, vydržte a zkuste sklo složit v dalším možném termínu. Poházené (rozbité) sklo není nutno nechávat na pracovníkovi, který se odpadovému hospodářství věnuje. Svozy jsou v letním režimu,objednané, mají svoji periodicitu, je nás tady v létě více, buďme k sobě a životnímu prostředí tolerantní.
 3. Dnes se u nádoby na plast objevil stavební odpad (perlinka s polystyrenem a kusy zbytkového sádrokartonu). Tento způsob složení odpadu je černá skládka. Může být pokutována. Žádáme původce, aby se zamyslel a případně si tento odpad odvezl. Toto není tříděný odpad. Nemá svoji nádobu. Je zodpovědností každého majitele nemovitosti si zajistit likvidaci stavebního odpadu. Náš zaměstnanec starající se o odpadové hospodářství není povinen se starat o likvidaci takového druhu odpadu. Nespadá do jeho kompetence. Jsme malá obec, kde si sami děláme svoji vizitku. Předem děkuji dotyčné domácnosti, pokud si odpad odveze a zlikviduje ekologicky a řádně.
 4. Vedení obce zadalo poptávku na kamerový systém, který bude stanoviště tříděného odpadu monitorovat.
 5. Pálení vatry – zapište si do diářů poslední srpnový víkend (29.8.)
 6. Děkujeme T.J. Sokol Radčice za sobotní akci pro veřejnost a za vytvoření dalšího možného shromažďovacího prostoru pro občany pro venkovní akce.
 7. Připomínáme, že ještě týden můžete odkládat volně ložené elektrické zařízení k hasičské zbrojnici určené k likvidaci.
 8. Připomínáme, že stále běží charitativní sbírka pro Diakonii Broumov (v autobusové zastávce).
 9. Rekonstrukce krajské silnice – stále etapa 1.
 10. Zápis z jednání ZO z 2.7.2020 je k dispozici k pročtení na webu či úřední desce pro info k dalšímu dění v obci.

Příjemný průběh léta. Za OÚ D. Havlová

Číst více

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec Vytvořil: Obec Radčice

Informace červenec II

31. 7. 2020 11:57

Dobrý den,

máme před sebou poslední červencový víkend, který se u nás ponese v duchu tradiční místní pouti. Prázdniny jsou v plném proudu. Co nás čeká?

 1. Rádecká pouť. V sobotu 1.8. od 20:00 hodin hraje k tanci a poslechu skupina Koháti v místním pohostinství. V neděli 2.8. od 15:00 každoroční výletní vláček, halušky, drobný stánkový prodej při doprovodu skupiny Kašťák.
 2. Svatba v obci. V sobotu 1.8. je místní sokolovna pronajata svatebnímu veselí. Novomanželům přejeme hodně štěstí do společného života a svatebčanům, ať si užijí společenskou akci.
 3. OÚ bere plánované společenské akce s plánovaným přesahem do pozdních nočních hodin na vědomí a prosí občany o toleranci. Žádný ohňostroj není hlášen.
 4. Rekonstrukce krajské silnice vedoucí obcí. Aktuálně se plánují uzavírky pro naši obec (intravilán obce Radčice o délce 1 449 m), který je prozatím plánován na období 24.8. – 5.10.2020 a bude rozdělen na 2 etapy. Více informací by mělo být cca 14 dní před samotným zahájením frézování.

S pozdravem, D. Havlová

Číst více

Oznámení od obecního úřadu Platí pro: Celou obec Vytvořil: Obec Radčice

Vytvořeno službou: Hlášenírozhlasu.cz